Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie-uri

20 de citate inspirationale spuse de Meryl Streep

de la 04 Aug. 2018
20 de citate inspirationale spuse de Meryl Streep Meryl Streep este actrita de la Hollywood care, de-a lungul carierei sale, a primit cele mai multe nominalizari la Premiile Oscar - mai exact 21 nominalizari - castigand trei statuete pentru rolurile din “Kramer vs. Kramer” (1979), “Sophie’s Choice” (1982) si “The Iron Lady” (2011).
Tags: citatemeryl streep

Vom face o lista cu 20 de citate inspirationale spuse de Meryl Streep:

1) “Cred in puterea rasului. Cred ca ii puteti dezarma pe oameni daca ii faceti sa rada.”

2) “Am pierdut dorinta de a-i multumi pe cei care nu ma plac, de a-i iubi pe cei care nu ma iubesc si de a zambi la cei care nu vor sa-mi zambeasca.”

3) “In prietenie, urasc lipsa de loialitate si tradarea.”

4) “Nu mai am rabdare cu cei care nu merita rabdarea mea.”

5) “Daca ai o viata de familie foarte aglomerata si o cariera foarte solicitanta, intotdeauna ceva nu o sa-ti iasa tocmai bine.”

6) “Formula fericirii si a succesului este simpla: Invata sa fii tu!”

7) “Dezvolta-ti activitatile si ceea ce lasi in lumea asta.”

8) “Acesta este un secret simplu: Pune-ti mereu inima la lucru.”

9) “Maternitatea are un efect de umanizare. Totul se reduce la esential.”

10) “Este bine ca pamantul este rotund si ca nu putem vedea prea departe.”

11) “Cea mai mare inzestrare a fiintelor umane este ca avem puterea de empatie.”

12) “Atunci cand muncesti, nu trebuie sa te temi. Altfel, nu-ti reuseste nimic.”

13) “Nu trebuie sa devii faimos. Este suficient sa iti faci mama si tatal mandri de tine.”

14) “Personalitatea e vizibila imediat, inca de la nastere, si nu cred ca se schimba realmente.”

15) “Crezi ca sa fii casatorita cu un actor e complicat? Incearca sa fii casatorita cu un artist.”

16) “Momentul in care incepi sa iti pese de ce zic ceilalti este momentul in care nu mai esti tu.”

17) “Ma intereseaza ceilalti oameni. Asta este esenta actoriei mele. Ma intereseaza cum ar fi sa fiu tu.”

18) “Sfatul meu: Nu iti pierde prea mult timp stresandu-te cu pielea ta, aspectul tau exterior si greutatea.”

19) “Cred ca cel mai puternic lucru pe care l-am facut cand eram mai tanara, a fost sa ma eliberez de orice grija cu privire la felul cum arat.”

20) “Viata este despre a face alegeri si despre a fi fericit cu tine insuti. Eu am avut momente nemaipomenite impreuna cu cei patru copii ai mei si am fost de asemenea norocoasa sa am sprijinul sotului meu.”

Sursa foto: pexels.com

Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite pe Email!
Cat de utila va este aceasta informatie?
Noteaza folosind stelele

Rating:

Nota: 3.91 din 5 - 16 voturi.
Revista GRATUITA
77 de sfaturi pentru o viata sanatoasa

Aboneaza-te la Revista Gratuita Sanatatesistaredebine.ro si primeste ultimele noutati pe email.

Iti oferim CADOU Raportul Special Gratuit "77 de sfaturi pentru o viata sanatoasa".

Da, vreau informatii despre produsele Rentrop&Straton. Sunt de acord ca datele personale sa fie prelucrate conform Regulamentului UE 679/2016
Clic aici si spune parerea ta!

Alte articole similare pentru fiecare cuvant

x

Atentie! Pentru a activa formularul, trebuie sa raspundeti corect la intrebare!

Revista GRATUITA

CADOU Special pentru cititorii nostri

Un Raport Special de exceptie: "77 de sfaturi pentru o viata sanatoasa".

Adauga mai jos adresa ta de email.
Vei primi Revista Gratuita si noutati zilnice

Recomandari editori

Cele mai citite stiri

Ultimele comentarii

0
Revista GRATUITA
CADOU Special pentru cititorii nostri

Un Raport Special de exceptie: "77 de sfaturi pentru o viata sanatoasa".

Adauga mai jos adresa ta de email.
Vei primi Revista Gratuita si noutati zilnice
Da, vreau informatii despre produsele Rentrop&Straton. Sunt de acord ca datele personale sa fie prelucrate conform Regulamentul UE 679/2016