Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie-uri

10 dintre cele mai frumoase citate din filme

de la 15 Mar. 2018
10 dintre cele mai frumoase citate din filme Filmele ne transporta intr-o alta lume, ne fac sa visam cu ochii deschisi si ne ofera replici care raman intiparite in minte.
Tags: filmcitate

Vom face o lista cu 10 dintre cele mai frumoase citate din filme:

1. "Vietile noastre se definesc prin oportunitati. Chiar si prin cele pe care le ratam". (The Curious Case of Benjamin Button)

2. "Nu poti sa iti traiesti viata dupa cum isi doresc altii. Trebuie sa faci ceea ce iti doresti tu, chiar daca ii vei rani pe ceilalti". (The Notebook)

3. "Nu permite nimanui sa iti spuna ca nu o sa reusesti". (The Pursuit of Happyness)

4. "Unele pasari nu sunt facute sa stea in colivie. Aripile lor sunt prea frumoase". (The Shawshank Redemption)

5. "Cine salveaza o viata, salveaza o intreaga lume". (Schindler’s List)

6. "In fiecare noapte te scot din inima mea si in fiecare dimineata te gasesc acolo la loc". (English Patient)

7. "Nu sunt un om destept, dar stiu ce este dragostea". (Forrest Gump)

8. "Sincer, draga mea, nu dau doi bani pe asta" (Gone with the Wind)

9. "Mama spunea mereu ca viata este o cutie cu bomboane de ciocolata. Niciodata nu stii ce urmeaza sa primesti". (Forrest Gump)

10. "Sunt multe lucruri pe care le-am invatat de la tatal meu aici, in aceasta camera. M-a invatat sa-mi tin prietenii aproape, iar pe dusmani si mai aproape". (The Godfather Part II)

Sursa foto: pixabay.com

Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite prin WhatsApp si Email!
Cat de utila va este aceasta informatie?
Noteaza folosind stelele

Rating:

Nota: 4.94 din 5 - 8 voturi.
Revista GRATUITA
Slabeste sanatos - TOP 4 Diete cu rezultate in maximum 2 saptamani

Aboneaza-te la Revista Gratuita Sanatatesistaredebine.ro si primeste ultimele noutati pe email.

Iti oferim CADOU Raportul Special Gratuit "Slabeste sanatos - TOP 4 Diete cu rezultate in maximum 2 saptamani".

Da, vreau informatii despre produsele Rentrop&Straton. Sunt de acord ca datele personale sa fie prelucrate conform Regulamentului UE 679/2016
Clic aici si spune parerea ta!

Alte articole similare pentru fiecare cuvant

x

Atentie! Pentru a activa formularul, trebuie sa raspundeti corect la intrebare!

Revista GRATUITA

CADOU Special pentru cititorii nostri

Un Raport Special de exceptie: "Slabeste sanatos - TOP 4 Diete cu rezultate in maximum 2 saptamani".

Adauga mai jos adresa ta de email.
Vei primi Revista Gratuita si noutati zilnice

Recomandari editori

Cele mai citite stiri

Ultimele comentarii

0
Revista GRATUITA
CADOU Special pentru cititorii nostri

Un Raport Special de exceptie: "Slabeste sanatos - TOP 4 Diete cu rezultate in maximum 2 saptamani".

Adauga mai jos adresa ta de email.
Vei primi Revista Gratuita si noutati zilnice
Da, vreau informatii despre produsele Rentrop&Straton. Sunt de acord ca datele personale sa fie prelucrate conform Regulamentul UE 679/2016